İstismara uğrayan çocuk, yaşananları belgelemek için yapılan işlemler esnasında neler yaşar?

9 gösterim
26 Nisan 2017 Genel kategorisinde Admin (12,970 puan) yazdı
Çocuk tacizcileri çocuğu olan biteni söylememesi konusunda aşırı derecede korkutabilir ve böyle bir durumda çocuk sadece kendisini güvende hissetmesi sağlandığında (aile desteği, profesyonel yardım gibi) rahatça konuşabilir. Mahkemeye yansımış vakalarda, çocuğun ifade vermeden önce mutlaka profesyonel yardım alması gerekir. Çocuk, olayı anlattığında kendisine bir zarar gelmeyeceğine inanmalı. Bu, olayın zamanı, yeri ve şekli konusunda daha net ve doğru ifade vermesine yardımcı olacağı gibi çocuğun bu durumdan daha az zarar almasını da sağlayacaktır. Muayenede de çocuğun olumsuz etkilenmemesi için ebeveyn desteği önem taşıyor. Öncesinde de çocuk, yine bir profesyonel uzman yardımıyla muayeneye hazırlanmalı.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili tacizler

0 cevap 23 gösterim
0 cevap 21 gösterim
0 cevap 11 gösterim
29 Mart 2017 Genel kategorisinde Admin (12,970 puan) yazdı
0 cevap 38 gösterim

Taciz var sitesi sizlere uğradığınız tacizlerin diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması ve çözülmesi için bir ortam sağlar. Bu konuda dayanışma içinde olarak ne yapmanız gerektiği konusunda rehberlik eder.

Hikayenizi paylaşarak dünyaya cinsiyetçiliğin var olduğunu, kadınlar tarafından hergün karşı karşıya kalındığını ve tartışılması gereken meşru bir sorun olduğunu gösteriyorsunuz.
Teşekkür ederiz.
Sitemizde yazılan tacizlere rehberlik ve danışmanlık yapacak psikolog, rehber, sosyolog, avukat, pedagog veya bu süreçte yardım etmeye gönüllü aktivist arkadaşlara ihtiyaç duymaktayız. Lütfen üye olduktan sonra yardım etme talebini Admin kullanıcısına mesaj olarak iletiniz. Burası ancak dayanışma içinde işe yarar bunu unutmayınız.

119 taciz

46 cevap

0 yorum

359 üye

...