Sinemada taciz

651 gösterim
29 Nisan 2017 Eğlence Yeri kategorisinde Yağmur yazdı
yaşarken insanı katil yapacak kadar öfkelendiren başka birine anlatırken çoğu kez yargılandığın, hakkını ararken yapayanlız kaldığın hikayelerdir. benim hikayem;

filmleri yalnız izlemeyi seven bir kadınım. yani biri olmazsa da yanımda o filmi görmeye giderim. yeraltı filmini de böyle izledim. salona girdiğimde çok fazla kalabalık yoktu. koltuğuma oturdum filmi izlemeye başladım. ikinci yarısında adamın biri geldi yanıma oturdu. iki koltuk filan var aramızda. o kadar boş yer varken kıllandım yanıma oturmasına ama ses etmedim. sonuçta salon benim değil ki.

ama bizim sapık kıpraşmaya başladı. dokunmaya çalışmalar. yahu iki koltuk ötemde adam bana dokunacam diye şekilden şekile giriyor. ben de içimden söylenerek yerimden kalktım başka bir yere oturdum. gayet sakin bir şekilde filmi izledim.

film bitip ışıklar yanınca sapığın yanına gidip bağırmaya başladım. salondaki insanlara da bu yamuğun etrafta serseri mayın gibi dolaştığını görünce husursuzlanmışlar. neyse salondaki herkes yanımda oldu. hata çocuğun biri polis çağırdı. polis gelene kadar adamı perişan ettik.

polis gelince hikayenin karakol ayağı başladı. polis önce kıyefetime sonra bana sonra sapığa baktı ve ilk soru yalnız mı izliyordun oldu. yani suçlu ben çıkacam neredeyse. çok şükür aklı başında bir polis memuru vardı da bana destek oldu. adamın hakkında tutanak tutulacak savcılığa verilecek. sapık başladı ağlamaya, yalvarmaya. meğerse sapık evli ve çocuk sahibi bir devlet memuruymuş.

bu kadar yalvarınca eziği savcılığa vermedim. ama karakolda benim yanımda olan o tek polise gözünü iyice korkutmalarını rica ettim. umarım yapmışlardır.

eğer önümde oturan kız mırıldanmamı duyup destek olmasaydı. eğer o tatlı çocuk polisi çağırmasaydı. eğer salondaki diğer seyirciler olaya müdahale etmeseydi. eğer o tek polis dekolteme ve giyinişime aldırmayıp yanımda olmasaydı o sapık haklı olacaktı. cezalandırılmadığı için birgün bir kuytuda başka bir kadının canını şerefsizce yakacaktı.

gözlerimizi kapatırsak kaçamayız sadece düşmanımızı görmeyiz. tacize ses çıkar.

not; o salonda polisi arayan ve adamı dövmek üzere olan delikanlı sen olmasaydın belki o şerefsiz kazanacaktı. teşekkürler.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili tacizler

0 cevap 48 gösterim
5 Mayıs 2017 Sokak Tacizi kategorisinde Dilek yazdı
0 cevap 68 gösterim
23 Haziran 2017 Genel kategorisinde Admin (12,970 puan) yazdı
0 cevap 11 gösterim
29 Mart 2017 Genel kategorisinde Admin (12,970 puan) yazdı
0 cevap 186 gösterim
5 Mayıs 2018 Aile - Akraba kategorisinde dertli yazdı
0 cevap 48 gösterim

Taciz var sitesi sizlere uğradığınız tacizlerin diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması ve çözülmesi için bir ortam sağlar. Bu konuda dayanışma içinde olarak ne yapmanız gerektiği konusunda rehberlik eder.

Hikayenizi paylaşarak dünyaya cinsiyetçiliğin var olduğunu, kadınlar tarafından hergün karşı karşıya kalındığını ve tartışılması gereken meşru bir sorun olduğunu gösteriyorsunuz.
Teşekkür ederiz.
Sitemizde yazılan tacizlere rehberlik ve danışmanlık yapacak psikolog, rehber, sosyolog, avukat, pedagog veya bu süreçte yardım etmeye gönüllü aktivist arkadaşlara ihtiyaç duymaktayız. Lütfen üye olduktan sonra yardım etme talebini Admin kullanıcısına mesaj olarak iletiniz. Burası ancak dayanışma içinde işe yarar bunu unutmayınız.

119 taciz

46 cevap

0 yorum

359 üye

...