Kadınlığımızdan Vuruluyoruz!

29 okuma
8 Mart 2017 Genel kategorisinde Liliane (440 puan) yazdı
İlgili şahsı 2007 yılından beri tanırım. O yıl üniversiteyi yeni kazanmıştım. Kendisinin o tarihlerde telefon mağazası olduğu için bozulan telefonum vasıtasıyla tanışmıştık. Telefonun tamir işlemi bitince bilgi verme bahanesi ile telefon numaramı almış ve dostane tavrı nedeniyle telefon görüşmelerimiz olmuştu. Duygusal bir yakınlığımız olmadı.
2011 yılında üniversiteden tanıdığım erkek arkadaşımın isteğim dışında benimle beraber olması sonucu hamile kaldım ve evlilik dışı bir çocuğum dünyaya geldi. İlgili şahış ailemin ve toplumun baskıcı tavrından zarar görmemem için bebek başkasından olmasına rağmen benimle evlenmek istediğini söyleyerek yakınlık kurmaya devam etti.Kısa bir süre sonra kendisinin evli olduğunu öğrendim ve görüşmeyi reddettim fakat kendisi farklı kanallardan bana ulaşmaya devam etti.
Mezun olduktan sonra 1 yıl ailemin yanında kaldım fakat aile içi sorunlardan farklı şehirlerde iş arayışlarım devam ediyordu. Ne yazık ki başvurduğum şehirler içinde sadece ilgili şahsın yaşadığı şehirden olumlu sonuç aldım ve bu kadar rahatsızlık vereceğini ön göremeyerek o şehre yerleştim. Bu süre içinde tuttuğum evin sahibine eşi olduğumu söylediğini öğrendim. Zaten küçük bir şehir olduğu için herkese kısa zamanda eşi olduğumu veya evlilik dışı ilişkimiz olduğunu ilan etmiş. Ve başvurduğum yerlerden işe alınmamamı sağlamış. Bir süre sonra bir şirkette işe kabul edildim fakat şahsın işe girdiğim günden itibaren beni işten attırmakla ilgili tehditleri başladı. Çevresinin çok geniş olduğunu söylüyordu. Beraber çalıştığımız iş arkadaşlarımızla şehir dışına gitmemiz gerektiği için bazen onlar tarafından eve bırakıldığım oluyordu. Bu da şahsın kıskançlık ve baskı kurma dürtüsüyle saldırgan tavırlar içine girmesine şefimi telefonla taciz edip bazı iş arkadaşlarımı tehdit etmesine sebep oldu. Gün içinde kullandığım şehir içi minibüslerinin şöförlerinden indiğim bindiğim saatleri gidip geldiğim yerleri haber alarak bazı zamanlar bizzat takip ederek evimin önünde nöbet tutarak sokakta karşıma çıkarak evime gelip kapımı çalarak tacizlerini ilerletti. Tüm bu yaşananlardan bunalıp bir gün otelde kalıp kafa dinlemek istediğim bir cumartesi günü de kaldığım otel bilgisini emniyet çalışanından öğrenmiş ve otele gelip kamera kayıtlarını izlemiş olduğunu kendisi itiraf etti. Gsm bayiliği yaptığı dönemde ailemin de telefon numarası bilgilerine sahip olduğundan zaman zaman onları da telefon ve msjla taciz ederek benimle ilgili ağıza alınmaz iddialar ortaya atmakta aile birliğimizi parçalamaya çalışmaktadır. Yine çalıştığım şirketten kendine bir ajan edinip her gün çalıştığım bölgenin bilgisini almakta ve beni nefes alamazsın her an ensendeyim gibi bunaltıcı bir psikoloji içine sokmaktadır. Şahıs ile ilgili bulunduğum ilçe emniyet müdürlüğüne yapmış olduğum şikayetler vardır fakat yine kendi beyanına göre cumhuriyet başsavcısı tarafından korunmakta ceza almayacağının temini verilmektedir.
Son olarak ta iş yerinde bir çalışanla ilişkim olduğu iftirasıyla şirket sahibini arayarak işimle de ilgili bir çok yalanlar anlatmış işten atılmasam da bu yaşananlardan çok utanarak işten kendi rızamla ayrılmama sebep olmuştur. Başka bir telefon numarasını benim ismimle kaydedip benim profil fotoğrafımı koyup samimi yazışmalarla ekran resmi alarak benimle iletişimi olduğunu düşündüğü herkese kendisinin metresi olduğum imajını çizmiş ve beni itibarsızlaştırmıştır.
Tüm bu yaşadıklarımı anlattığım bir dilekçe ile yaklaşık 20 gün önce Ankara cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Henüz bi sonuç alamadım. Şuanda işsizim. Param ve işim olmadığı için bana bunları yapan insanın yaşadığı şehirden bir yere de gidemiyorum. Defalarca intiharı düşündüm ama oğlum 5 yaşında. Çaresizim.

2 Cevap

8 Mart 2017 Admin (12,970 puan) cevapladı
Umarım durumlarınız düzelir ve gelişmeleri paylaşırsınız.
10 Mart 2017 Liliane (440 puan) cevapladı
hukuki açıdan bi sonuç yok referanduma kadar da davaları sallıyolarmış ama o şehirden biraz uzak kalmak için fırsat yarattım inşallah hiç dönmem
Taciz var sitesi sizlere uğradığınız tacizlerin diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması ve çözülmesi için bir ortam sağlar. Bu konuda dayanışma içinde olarak ne yapmanız gerektiği konusunda rehberlik eder.

Hikayenizi paylaşarak dünyaya cinsiyetçiliğin var olduğunu, kadınlar tarafından hergün karşı karşıya kalındığını ve tartışılması gereken meşru bir sorun olduğunu gösteriyorsunuz.
Teşekkür ederiz.
Sitemizde yazılan tacizlere rehberlik ve danışmanlık yapacak psikolog, rehber, sosyolog, avukat, pedagog veya bu süreçte yardım etmeye gönüllü aktivist arkadaşlara ihtiyaç duymaktayız. Lütfen üye olduktan sonra yardım etme talebini Admin kullanıcısına mesaj olarak iletiniz. Burası ancak dayanışma içinde işe yarar bunu unutmayınız.

119 taciz

46 cevap

0 yorum

367 üye

...